LPN S.R.O.
Filter
Cena
23
166
spokojení zákazníci
infolinka
+420774137060 +420739654499

NAŠA PREDAJŇA

Prevádzka NOVÁ DUBNICA

Topoľová 991

Nová Dubnica 018 51

Mobil: +421 (0) 908 127 884

E-mail: obchod@voziky-skutre.sk

Detský sortiment

Starostlivosť o zdravotne postihnuté dieťa je výzvou, ktoré rodičia celý deň čo deň. Musíte mať vždy na pamäti, že sa staráte o malú osobu, ktorá nemala toľko šťastia ako ostatné deti. Dieťa nemôže byť zbavené svojich práv, má právo:

- Byť milované také, aké je
- Rozvíjať sa tak veľmi, ako to len jeho stav umožňuje


Rodič, ktorý bude rozumieť svojmu dieťa, a dá mu čo najviac nezávislosti, bude ho učiť sebaprijatia a zasadí do jeho mysle pozitívny prístup a odolnosť, dáva dieťaťu neuveriteľnú silu. Postihnutie spôsobuje strach, hanba a rozpaky. S týmito pocitmi musí človek bojovať. Je dôležité sústrediť sa na postihnutie dieťaťa, ale na jeho potenciál. Aj postihnuté deti dosiahnu pokrok, pokiaľ na ich vývoji niekto sústavne pracuje. Táto malá zlepšenie prináša radosť a motiváciu pre ďalšiu prácu. Často sa stáva, že drahé a dlhotrvajúci rehabilitácia neprináša príliš veľké zlepšenie, ale aj najmenší pokrok, je v tomto zápase veľkou odmenou.
Dieťa s postihnutím aj napriek výzvam, ktoré prináša do rodiny, môže byť zdrojom veľkej radosti a uspokojenia. Vychovávať takéto dieťa vás učí pokore, trpezlivosti, citlivosti, empatii a oddanosti. Dieťa spláca vaše úsilie neobmedzenú láskou a náklonnosťou.
Poďme si predstaviť pár kníh pre začiatok:

 

Ako sa starať o VAŠE POSTIHNUTÝCH DIEŤA (kniha, ktorá priniesla nádej tisícom detí)

Kniha amerického lekára je určená predovšetkým rodičom, ktorí majú deti s niektorou z porúch mozgovej činnosti. Autor objasňuje, prečo by sa postihnuté deti mali liečiť, ako by sa mali liečiť a ako dôležitú úlohu v ich liečení hrajú práve rodičia. Vo svojej knihe autor spomína na veľmi zložitú cestu, ktorú prešiel on a jeho tím, než nazbierali potrebné znalosti a skúsenosti z najrôznejších oborov, vypracovali špeciálne liečebné metódy a založili Inštitút pre zvyšovanie ľudského potenciálu, kde dnes liečia tisícky detí. Pre deti a rodičia majú vypracované rôzne diagnostické testy a špeciálne cvičebné programy na liečbu najrôznejších porúch mozgovej činnosti. Kniha je doplnená rôznymi tabuľkami, testy, výskumy a príbehy z autorovej praxe.


Narodila sa S PROBLÉMY A ČO BUDE ĎALEJ?

Kniha zoznámi čitateľa s zážitkami a skúsenosťami piatich rodín, do ktorých sa narodilo dieťa s vážnymi zdravotnými komplikáciami. Uvádza niektoré všeobecnejšie charakteristiky vývoja detí s problémami, najmä detí, ktoré sa narodili predčasne, a upozorňuje na zložitú prognózu neskoršieho vývoja z raného obdobia života. Sleduje vývoj detí spolu s rodičmi a psychológmi už v priebehu tehotenstva, po pôrode, po prepustení do domácej starostlivosti až do dosiahnutia školského veku. Zmieňuje sa o ťažkostiach, ktoré musia rodičia detí s vývojovými problémami často prekonávať.Ďalšie potreby pre deti:

Ďalšími potrebami dôležitými pre choré i zdravá bábätká sú iste detské kočíky, ktorých je na trhu nepreberné množstvo. Pri prevoze detí je zákonom povinná detská autosedačka, ktoré je nutné vyberať s ohľadom na vek a váhu dieťaťa. V zimných mesiacoch je pre pohodlie a teplo dieťaťa dôležitý detský zimný fusak, ktorý je dostatočne teplý. Pri kŕmení väčších detí je potrebné sa vybaviť detskú stoličkou alebo záchodovým kreslom. Stoličky a kreslá sú vybavené pásmi, opierkami na nohy. Sú veľmi stabilné a uspôsobené na pohodlné sedenie dieťaťa, ale aj nemožnosti jeho vykĺznutiu zo sedačky.