LPN S.R.O.
Filter
Cena
218
1 181
spokojení zákazníci
infolinka
+420774137060 +420739654499

NAŠA PREDAJŇA

Prevádzka NOVÁ DUBNICA

Topoľová 991

Nová Dubnica 018 51

Mobil: +421 (0) 908 127 884

E-mail: obchod@voziky-skutre.sk

Trojkolky a kolesá

Trojkolky a kolesá ponúkame prevažne pre hendikepovaných alebo zdravotne či inak postihnutých a oslabených ľudí, seniorov i detí. Trojkolky aj kolesá môžem mať elektrický pohon a tým veľmi znateľne pomáhať pri pohybe vozítka, čo je v niektorých prípadoch nevyhnutné. Kolesá sú používané predovšetkým u seniorov alebo ľudí, ktorí dobre dokážu držať balans. V prípadoch, keď má človek problém s rovnováhou alebo pre väčšiu stabilitu, je skôr doporučovaná trojkolka, ktorá má pomer váhy rozložený viac stabilne. Často sa používa aj tzv. Trojkolo. Trojkolky aj kolesá sú veľkostne pre dospelých i deti. Väčšinou sú kolesá aj trojkolky vybavené košíkom alebo priestorom pre uchytenie nákupných tašiek, pretože často pomáhajú aj pri preprave nákupe. Sú vybavené ručnu aj parkovacou brzdou, zvončekom a ľahko ovládateľnými zámkami, ktoré ochránia kolo pred zlodejmi.
Bicykel môže byť ovládané aj ručne tzv. Ručné koleso. Funguje na rovnakom princípe ako koleso šliapací, ale človek šliape rukami. Tieto bicykle sa hodia najmä pre ľudí s postihnutím dolných končatín alebo bez nich. Ručné kolesá sú nižšie, majú sedadlo s opierkou a riadidlá vybavené šľapacím zariadením, ktoré koleso poháňa. Ak je váš hendicap príliš veľký, odporúčame elektrické invalidné vozíky alebo skútre.

U kolies alebo trojkoliek s elektrickým pohonom máme väčšinou niekoľko rýchlostných stupňov, ktoré môžeme radiť. Kolesá a trojkolky s elektrickým pohonom sú vybavené ukazovateľom batérie, ktorý nás vopred varuje, že sa batérie vybíja a je potrebné ju dať do nabíjačky. Samozrejmosťou u týchto kolies alebo trojkoliek sú ručné brzdy a parkovacia brzda a zamykanie predného kolesa. Nabíjačky majú 24V, sú súčasťou výbavy a bývajú plne prispôsobené nabíjania určeného kola.