LPN S.R.O.

Poradňa

Odpovede na často kladené otázky a poradňa (neustále doplňujeme!)

Stále váhate a neviete, či kúpiť, nekúpiť?

 

Máte hlavu plnú otázok?
Tu môžete nájsť najčastejšie kladené otázky a odpovede na ne. Ak svoju odpoveď nenájdete, zalovejte nám na telefónne číslo 0908 127 884 alebo vyplňte nasledujúci formulár a my Vám čo najrýchlejšie Vaše otázky zodpovieme. Tiež Vám poradíme ako správne vybrať vhodnú pomôcku práve pre Vás.

• Pre koho sú elektrické skútre vhodné?

Jednoducho povedané, pre každého. Nech už máte akékoľvek zdravotné obmedzenia (máte problémy s chôdzou, s dýchaním, ste po operácii, ...), či už máte akýkoľvek vek (tu pozor, viac druhá otázka). Obsluhu zvládne každý, je veľmi jednoduchá. Skúter Vám upravíme presne tak, aby Vám vyhovoval, na mieru a podľa potrieb.

• Od akého veku je možné elektrický skúter alebo vozík riadiť?

 Minimálny vek pre riadenie elektrického skútra je 16 rokov, pokiaľ skúter jazdí maximálnou rýchlosťou 10 km / h. Pokiaľ elektrický skúter / vozík jazdí maximálnou rýchlosťou menšou ako 10 km / h, nie je stanovený žiadny minimálny vek.

Pre deti mladšie ako 16 rokov je možné požiadať o výnimku, o ktorú môžete požiadať na dopravnom inšpektoráte. Zavolajte, poradíme Vám ako na to.

• Zvládnu elektrický skútr ovládat? Jak funguje?

Iste, je to veľmi jednoduché. Takmer každý skúter je spustený otočením kľúča v zapaľovaní. Potom stlačíte páčku k sebe a vyjdete na bezstarostnú jazdu. Chcete zastaviť? Potom stačí páčku len pustiť, automaticky zabrzdíte-ihneď stojíte. Každý skúter je vybavený osvetlením, smerovkami, klaksónom a ďalším, keď toto potrebujete, stačí stlačiť tlačidlá, sú umiestnené na prístrojovej doske. Sú ľahko k nájdeniu a je ľahké ich ovládať.
Príďte si k nám vyskúšať z niekoľkých druhov elektrických skútrov a zistíte sami aké jednoduché to je.
Chcete si skúter vyskúšať u Vás doma, vo svojom vlastnom prostredí? Aj to je samozrejme možné. Zavolajte a dohodnite si termín, prídeme k Vám.

• Musím pre riadenie elektrického skútra vlastniť vodičský preukaz?

Nie, nemusíte. Elektrické skútre pre seniorov sú úplne niečo iné ako klasické skútre. Ale samozrejme musíte dodržiavať určité pravidlá cestnej premávky.

• Kde teda všade môžem s elektrickým skútrom jazdiť?

 S elektrickými skútrami a vozíkmi môžete jazdiť na chodníku, po cyklotrasách, cestičkách a vozovke. Nesmiete vojsť na diaľnicu či rýchlostneú cestu.

Pre riadenie nepotrebujete vlastniť vodičské oprávnenie, ale musíte dodržiavať pravidlá ako napríklad:
- Ak pôjdete po chodníku, nemali by ste ísť rýchlosťou vyššou ako 6 km / h
- Ak šoférujete v tme alebo zníženej viditeľnosti na vozovke, je nutné mať zapnuté svetlá.
A pretože nám záleží na Vašej bezpečnosti. Pri nákupe elektrického skútra budete informovaní a preškolení ako správne jazdiť, ako skúter obsluhovať a užívať.

• Akú maximálnu rýchlosť elektrické skútre dosahujú?

 Keďže nepotrebujete vlastniť vodičské oprávnenie, sú tieto elektrické skútre obmedzené rýchlostnými limitmi a výkonom motora. Podľa typu skútra môžete dosiahnuť rýchlosť 17-21 km / h. Najviac bežná rýchlosť je však 12-15 km / h.

Rýchlosť si volíte sami regulátorom-spínačom rýchlosti, ten je možné nastaviť od 1 km / h po tú najvyššiu.

• Kúpim si elektrický skúter, vozík, posteľ. Čo keď sa pokazí? Kam sa obrátiť?

 Naša firma poskytuje záručný aj po záručný servis, ktorý vykonáva vyškolený technik s certifikátom. Tiež máme všetky náhradné diely na všetky pomôcky, ktoré predávame.

NAŠA RADA !! Či už sa rozhodnete kúpiť elektrickú pomôcku kdekoľvek, spýtajte sa predajcu, či  je Vám schopný aj potom, čo si u neho elektrický produkt zakúpite, poskytnúť neskôr potrebný servis / opravu a hlavne náhradné diely pri možnom poškodení. Niektoré elektrické súčiastky nemožno opraviť, je potrebné ich vymeniť za nové !!

• Môžem s elektrickým skútrom jazdiť aj v daždi?

Áno, nie je to problém. Pokiaľ Vás cestou zastihne dážď, najdôležitejšie je mať zakryté riadenie kde sa nachádza elektronika (hlava vozíka), môžete použiť len obyčajný sáčok. Hlava vozíka sa musí chrániť, aby dovnútra nenatiekla voda. Môžete si zakúpiť pláštenku-pončo, ktorú schováte nielen seba, ale aj časť vozíka. Po príchode domov, ak je to možné, vozík utrite suchou handričkou a nechajte stáť v suchom prostredí.

  

  Foto: Invacare Meteor

    

   Foto:Pride Luna                                                                                                                      

• Môžem s elektrickým skútrom jazdiť aj v zime, aj v snehu?

Áno, samozrejme. Elektrické skútre sú vhodné pre celoročnú prevádzku. Najdôležitejšie je mať batéria plne nabité! A tiež teplo sa obliecť! Inak platia pravidlá rovnaké ako pre jazdu v daždi.


     Foto: Sterling XS  

          Foto: City Tour 3

  Foto: Booster Trophy VI.


Kontaktný formulár